Trzy sposoby na oblodzone szyby

lodnaszybie

W okresie jesienno-zimowym szyby często pokryte są uciążliwą warstwą lodu. Zależy nam na tym, by rozwiązać problem szybko i skutecznie i móc swobodnie ruszyć w dalszą drogę. Jest kilka popularnych sposobów radzenia sobie z zamarzniętymi szybami.

I - Szybko i bezpiecznie

Najlepszym z nich jest zastosowanie specjalnego odmrażacza. Wyjątkowo skutecznym produktem tego typu jest K2 Alaska. Odmrażacz działa szybko i skutecznie dzięki wyższej niż zazwyczaj zawartości koncentratu. Działa w każdej w temperaturze. Jego skład jest całkowicie bezpieczny dla uszczelek, lakieru oraz elementów plastikowych. Stosując go, nie musimy się obawiać uszkodzenia szyb. Jest wygodny w użyciu: po dokładnym spryskaniu powierzchni szyb, wystarczy odczekać chwilę i uruchomić wycieraczki, a po warstwie lodu nie będzie śladu. Jednocześnie nie musimy się martwić o potencjalne uszkodzenie wycieraczek – powierzchnia spryskana odmrażaczem stanie się gładka i nie narazi ich na dodatkowe tarcie. K2 Alaska posiada jeszcze jeden atut, którego często brakuje innym odmrażaczom, a mianowicie przyjemnie pachnie. Stosowanie Alaski jest szybkie, bezpieczne i skutecznealaska1

II - Z pomocą wycieraczek

Innym sposobem na pozbycie się lodu z szyb samochodu, jest spryskanie ich zimowym płynem do spryskiwaczy i wytarcie za pomocą wycieraczek. Wiąże się to jednak z ryzykiem uszkodzenia zarówno wycieraczek, jak i szyb pozostałym na szybach lodem. Przy mocno zabrudzonej powierzchni i grubej warstwie lodu nie poradzimy sobie używając tylko zimowego płynu do spryskiwaczy. Wycieraczki powinno się uruchamiać dopiero wtedy, gdy jesteśmy pewni, że szyba została oczyszczona z resztek lodu. Wtedy możemy być pewni, że ich nie uszkodzimy.

III - Metoda mechaniczna

Najpopularniejszym, a jednocześnie najbardziej inwazyjnym sposobem radzenia sobie z warstwą lodu na szybach, jest jej zeskrobanie przy pomocy tzw. skrobaczki. W proces ten wkłada się siłę, co potencjalnie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia szyb. Poza tym, oprócz zmrożonej wody, na szybie znajdują się różnego rodzaju zabrudzenia, najczęściej są to piasek lub kurz, których zeskrobywanie skutkować może powstaniem na powierzchni szyby rys i ubytków. Pospieszne i nieostrożne używanie skrobaczki wiąże się również z uszkodzeniem uszczelek. Bezpiecznie jest stosować skrobaczkę jedynie miejscowo, przy bardzo grubej warstwie lodu. Poza tym wymaga to o wiele więcej czasu, niż zastosowanie odmrażacza, czy chociażby płynu do spryskiwaczy. Ważny jest też właściwy wybór skrobaczki. Warto sięgnąć po skrobaczkę z mosiądzem marki CARDOS, które jest bardzo skuteczna, a jednocześnie nie rysuje skrobanej powierzchni.

Inne produkty marki K2 służące do pielęgnacji szyb: K2 NUTA, K2 NUTA ANTI-INSECT, chusteczki K2 NUTA, K2 VIZIO PLUS NANOTECH, K2 FOX.

Produkty, o których mowa w artykule

K2 ALASKA 300 ML

Kup online

K2 ALASKA 700 ML

Kup online

K2 ALASKA 750 ML

Kup online

K2 ALASKA 500 ml

Kup online

Dyskusja podziel się swoją opinią


  • Kod antysapmowy
  • Odśwież
 

Newsletter

Zapisz się do newslettera K2:
Zgodnie art. 23 ust. 1 pkt 1ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.), wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych.